Kontakt

InProgress
Szkolenia Językowe dla Firm

mobile: +48 794 251 982
i.bozek@inprogress-clt.pl

img

Coaching językowy

Language Coaching

Wszystkie kursy organizowane przez InProgress wykorzystują elementy coachingu językowego. Ta forma nauczania pozwala osiągnąć satysfakcjonujące i trwałe efekty. Połączenie coachingu umiejętności i rozwojowego sprawia, że nasze kursy są atrakcyjne, wartościowe i skuteczne.

Czym jest coaching językowy?

Coaching językowy jest coraz powszechniej stosowaną formą nauki języków obcych. Jest metodą interaktywną, która łączy w sobie wykorzystanie umiejętności trenera językowego oraz odpowiedniego podejścia kursanta. Kluczowa jest postawa osoby uczącej się języka, czyli jej nastawienie i motywacja do aktywnego oraz systematycznego rozwoju. To kursant przy wsparciu trenera wytycza sobie własne cele, a także współuczestniczy w przygotowaniu programu nauczania.

W ten sposób wytwarza się bliska relacja między kursantem, a lektorem, który staje się jednocześnie trenerem osobistym. Jego zadaniem jest zatem dobór odpowiednich form nauki, które okażą się najbardziej efektywne i pomocne dla uczącego się. Ważne jest także aktywne słuchanie potrzeb kursanta, aby maksymalnie wpasować się w jego oczekiwania.

Dla kogo przeznaczony jest coaching językowy?

Coaching językowy jest szczególnie polecany osobom mającym problemy z motywacją do nauki, nie znajdującym przyjemności w procesie uczenia się, nie widzącym własnych postępów, przeżywającym zniechęcenie, nie mogącym przełamać bariery lęku w mówieniu. Coaching pozwoli Ci określić Twoje potrzeby językowe i umiejętnie wyznaczyć cel nauki. Otrzymasz wskazówki, jak uczyć się samodzielnie oraz motywację i wsparcie na drodze do osiągnięcia celu.

Co zyskasz dzięki coachingowi językowemu?

Coaching językowy pomoże pokonać dotychczasowe bariery w nauce języka angielskiego czy niemieckiego, sprawiając że nauka stanie się efektywna. Co dokładnie możesz zyskać?

  • Zwiększysz motywację do nauki,
  • Wyznaczysz jasne cele,
  • Określisz własną strategię nauki języka,
  • Pokonasz wewnętrzne obawy i lęki,
  • Poznasz swoje mocne i słabe strony.

Potrzebujesz indywidualnego i sprawdzonego podejścia do nauki języków? Zapraszamy do InProgress!