Kontakt

InProgress
Szkolenia Językowe dla Firm

mobile: +48 794 251 982
i.bozek@inprogress-clt.pl

Język angielski ogólny

General English

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie współczesnego świata bez języka angielskiego. Angielski pojawia się w telewizji, filmach, reklamach, w Internecie, a także w codziennym życiu prywatnym i zawodowym każdego z nas. Szybko okazuje się, że brak choćby podstawowej wiedzy z zakresu słownictwa wpływa negatywnie na nasz komfort życia czy budowanie relacji z innymi osobami. Wiele osób czuje, że nie jest w stanie porozumiewać się w tym języku, często pomimo wielu godzin nauki. Rodzi to w nich lęk i frustrację.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Szkolenia te skierowane są do osób, którym zależy na rozwijaniu ogólnej kompetencji językowej, bez potrzeby poznawania języka biznesowego lub specjalistycznego. Będą atrakcyjną ofertą dla tych, których stanowisko pracy nie wymaga znajomości słownictwa specjalistycznego, którzy rozpoczynają naukę języka lub nie mają sprecyzowanych oczekiwań względem tematyki kursu, a chcieliby dzięki nowym umiejętnościom językowym poszerzać swoje zainteresowania oraz komunikować się podczas wakacyjnych wyjazdów.

Warto już teraz zdecydować się na ogólny kurs języka angielskiego, który pozwoli poznać podstawy, albo podwyższyć obecny poziom wiedzy i umiejętności. Jeśli należysz do którejś z opisanych grup osób, dobrze trafiłeś. Z InProgress nauka angielskiego stanie się prosta, a Ty nauczysz się słownictwa i struktur, które pozwolą Ci swobodnie porozumiewać się w języku obcym.

Język ogólny, który proponujemy, pozwoli Ci poznać słownictwo z zakresu codziennych czynności, czasu wolnego, rozrywki, zakupów, podróży, zdrowia, a także relacji i zagadnień społecznych. Dzięki naszej szkole nauczysz się płynnie mówić, poprawnie pisać i czytać ze zrozumieniem. Angielska gramatyka przestanie być dla Ciebie tajemnicą. Cała nauka angielskiego będzie opierała się na czynnym wykorzystaniu języka, w tym również trudnych struktur gramatycznych. Pomożemy Ci opanować wszystkie te elementy, abyś poczuł się pewnie i komfortowo w codziennych sytuacjach.

nauka angielskiego

Angielski od poziomu podstawowego do zaawansowanego

Szkolenia te skierowane są do tych z Państwa, którym zależy na rozwijaniu ogólnej kompetencji językowej, bez potrzeby poznawania języka biznesowego lub branżowego. Będą atrakcyjną ofertą dla osób, których stanowisko pracy nie wymaga znajomości słownictwa specjalistycznego, którzy rozpoczynają naukę języka lub nie mają sprecyzowanych oczekiwań względem tematyki kursu, a chcieliby dzięki nowym umiejętnościom językowym poszerzać swoje zainteresowania oraz komunikować się podczas wakacyjnych wyjazdów.

Kursy języka angielskiego prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania (A1, A2, B1, B2, C1, C2). Nacisk kładziony jest na wszystkie umiejętności językowe, podstawą pracy jest rozmowa i ciągłe posługiwanie się językiem. Nasz kurs pozwoli Ci opanować kluczowe umiejętności jak:

  • rozumienie wypowiedzi ustnych,
  • rozmowy z drugą osobą,
  • posługiwanie się poprawną gramatyką,
  • poprawne pisanie po angielsku,
  • pczytanie tekstu ze zrozumieniem.

Jak przebiegają zajęcia z języka angielskiego?

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego lektora polskiego lub brytyjskiego, który na każde zajęcia przygotowuje odpowiednie materiały, wprowadzając nowe zagadnienia. W zależności od poziomu kursu zajęcia mogą być prowadzone wyłącznie w języku obcym, co z czasem zwiększa swobodę w posługiwaniu się nim. Wymusza to także na uczestnikach odpowiednią koncentrację i przyzwyczaja ich do nowego języka.

Zajęcia języka angielskiego ogólnego mogą być prowadzone indywidualnie i w grupach. Na początku zajęć prowadzący sprawdza stopień, w jakim uczestnicy przyswoili sobie nowe umiejętności. Wspólnie analizujemy zadania domowe, a także rozmawiamy z wykorzystaniem materiału leksykalno-gramatycznego z poprzedniej lekcji. W trakcie rozmowy lektor na bieżąco koryguje błędy, co sprawia, że osoba ucząca się szybko zapamiętuje poprawne użycie słów i gramatyki. Bardzo ważnym elementem zajęć są konwersacje między uczestnikami, co wpływa pozytywnie na naukę i motywuje do lepszych efektów.

Kluczem do nauki języka jest powtarzalność i systematyczność oraz wypowiedzi ustne, które stanowią największą część zajęć. Ciągłe powtarzanie pytań i odpowiedzi poszerza słownictwo, poprawia wymowę i systematyzuje posiadaną wiedzę. Metoda ta sprawia, że uczestnicy szybko przyzwyczajają się do nowego języka i uczą się nim poprawnie posługiwać. Dzięki temu każda minuta kursu jest optymalnie wykorzystana.

Kursy angielskiego w Warszawie i Łodzi

Jeśli interesuje Cię nauka angielskiego w takich miastach, jak Sieradz lub Warszawa, zgłoś się do InProgress. Stworzymy dla Ciebie kurs, który pozwoli Ci w przyjemny sposób nauczyć się porozumiewania się w języku angielskim. Dzięki nauce w InProgress pokochasz angielski, tak jak my. Nauka stanie się dla Ciebie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Zajęcia prowadzone są także w trybie online.