Kontakt

InProgress
Szkolenia Językowe dla Firm

mobile: +48 794 251 982
i.bozek@inprogress-clt.pl

Czy istnieje idealna metoda nauczania lub uczenia się języka obcego?

Niewątpliwie spotkałeś się z zapewnieniami o możliwości skutecznego nauczenia się języka obcego w tempie błyskawicznym , bez wysiłku, bez podręcznika, bez gramatyki, bez żmudnych ćwiczeń. Hasła "Angielski w 5 dni / w 10 dni / w tydzień" na pewno brzmią dla Ciebie znajomo. Superszybkie, superefektywne super kursy są na wyciągnięcie ręki. Slogany przekonują nas, że to kurs wykona za nas zadanie, a po nim każdy swoimi umiejętnościami zadziwi świat, co więcej, te umiejętności zostaną z nami na zawsze. Ale czy słysząc "każdy" i "zawsze", nie zapala się przysłowiowa czerwona lampka? Powinna. Otóż nie każdy i nie zawsze skorzysta na super metodach. Dlaczego?

Dlatego, że nie ma metody idealnej, równie skutecznej i satysfakcjonującej "dla każdego". Każdy z nas jest inny. Różnimy się wieloma czynnikami: osobowością, inteligencją, wiekiem, wcześniejszymi doświadczeniami i nawykami, stylem uczenia się, rodzajem pamięci, jak również motywacją i potrzebami. To nie metoda ale osoba, która się uczy jest najważniejsza.

Bez wysiłku i zaangażowania z Twojej strony, nikt nie nauczy Cię w cudowny sposób języka!


Nikt - tylko Ty sam. Ty sam możesz to zrobić!

To nie super kurs, super lektor, super szkoła wykona za Ciebie pracę. To Ty jesteś najważniejszym ogniwem łańcucha. To od Ciebie zależy, jak efektywna, szybka i trwała będzie Twoja nauka. Sukces osiągniesz wtedy, kiedy to Ty weźmiesz za tę naukę odpowiedzialność. To prawda, są czynniki, które nie będą ułatwiać zadania, a wręcz zakłócać Twój proces uczenia się, stanowić przeszkodę na drodze do celu, ale to Ty jesteś za osiągnięcie tego celu odpowiedzialny i tej odpowiedzialności nie da się na nikogo scedować. W procesie nauki języka obcego nie jesteś słuchaczem (jak to się często określa), czy odbiorcą. Jesteś aktywnym uczestnikiem i masz największy wpływ na końcowy rezultat. Uświadomienie sobie tego wpływu i tej odpowiedzialności jest pierwszym niezbędnym krokiem w znalezieniu "swojej idealnej metody".

Czy jesteś gotowy znaleźć swoją idealną metodę? Zapraszam do InProgress!


W InProgress dowiesz się, jak:

 • Pokierować swoim procesem uczenia się.
 • Wykorzystać w pełni swój potencjał.
 • Dostosować metody pracy do swoich predyspozycji.
 • Sprecyzować cele i skutecznie dążyć do ich realizacji.
 • Na bieżąco monitorować swoje postępy.
 • Mieć szacunek dla własnych błędów i świadomość ich nieuniknionego charakteru, a jednocześnie potrafić wyciągnąć z nich konsekwencje.
 • Przekuć porażki w sukces.
 • Nie bać się stawiać czoła wyzwaniom.
img

Każde szkolenie i kurs językowy organizowany przez InProgress wykorzystuje elementy coachingu językowego, dzięki którym zrozumiesz swoje potrzeby, wyznaczysz cele i porzucisz marzenia o uniwersalnej super metodzie, zamiast niej wypracowując własną unikalną strategię odpowiadającą Twoim uwarunkowaniom. Poszukując swojej idealnej metody, będziesz mógł wypróbować elementy:

 • Metody naturalnej.
 • Bezpośredniej.
 • Audio-lingwalnej.
 • Gramatyczno-tłumaczeniowej.
 • Kognitywnej.
 • Komunikatywnej.
 • Oraz metody immersji językowej.
img

Wiesz, ile z tych metod jest obecnie wykorzystywanych w edukacji językowej? Większość szkół językowych podaje, że stosuje metodę komunikatywną, jako tę najskuteczniejszą. Ale najskuteczniejszą dla kogo? Znów dla każdego?

Wymienione wyżej metody historyczne, nie stosowane obecnie, przeżywały okresy zachwytu i krytyki. Żadna z nich nie jest idealna ale każda skupia w sobie elementy, które mogą potencjalnie okazać się efektywne i ciekawe dla Ciebie. A połączenie tych elementów może stanowić doskonałe narzędzie i okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Dlaczego miałbyś tego sam nie sprawdzić?

Interesuje Cię, co kryje się pod nazwami poszczególnych metod? Chciałbyś sprawdzić, jak to działa w praktyce?
Umów się na bezpłatną lekcję pokazową.

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego panuje przekonanie, że metody wykorzystywane w przeszłości są dziś nieaktualne i należy odrzucić wszelkie ich założenia a skupić się na zdobyczach nowoczesności? Zadajmy sobie pytanie, czy w czasach, kiedy nie było Internetu i nowoczesnych technologii ludzie nie byli w stanie nauczyć się języków obcych? Czy nie mając do dyspozycji translatorów, słowników elektronicznych, a jedynie książkowe, których wertowanie zajmowało zdecydowanie więcej czasu niż wciśnięcie CtrlF, uczący się języków mieli uboższy zasób słownictwa? Świat zachłysnął się nowoczesnymi technologiami i wydaje się, że bez nich jesteśmy bezradni. W nauce języka obcego są nieocenioną pomocą, ale kiedy stają się celem samym w sobie, wtedy możemy wpaść w pułapkę. Jak i które nowoczesne technologie stosować, żeby skutecznie nauczyć się języka obcego? Tego dowiesz się na swoim kursie w InProgress.

A co z nauką zagranicą? Nie raz zapewne spotkałeś się z twierdzeniem (a może sam również tak uważasz), że jedynie możliwość zagranicznego wyjazdu i nauki języka w naturalnym środowisku, pozwoli Ci naprawdę zacząć się tym językiem płynnie posługiwać. Ale czy na pewno jest to "jedyna" skuteczna opcja?

Czy w czasach, kiedy podróżowanie było utrudnione i kosztowne, a dla wielu wręcz niemożliwe, ludzie nie mówili w językach obcych? Czy wyjazd rzeczywiście zawsze przynosi spektakularne efekty lingwistyczne?

Nie znasz przypadkiem osób, które pomimo kilkumiesięcznego a nawet kilkuletniego pobytu zagranicą nie są w stanie wypowiedzieć więcej niż kilku podstawowych zwrotów niezbędnych do przetrwania?

Co zatem zrobić, żeby wyjazd przyniósł wymierne korzyści pod względem językowym? A co zrobić, żeby uzyskać korzyści porównywalne z pobytem w anglojęzycznym środowisku bez wyjeżdżania zagranicę?

InProgress daje Ci tę możliwość - możliwość spędzenia intensywnego weekendu lub tygodnia w międzynarodowym środowisku, w dodatku niedaleko od domu, gdzie dzięki metodzie immersji językowej "zanurzysz się" w autentycznym, naturalnym języku obcym. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat immersji językowej - umów się na bezpłatną prezentację.

Być może na tym etapie zakończysz swoje poszukiwania metody idealnej, bo okaże się, że znalazłeś tę najlepszą. Najlepszą dla Ciebie.

W poszukiwaniach metody idealnej - pamiętaj: Nie daj się zwieść obietnicom szybkiego i łatwego sukcesu - przejmij odpowiedzialność za swój sukces! Znajdź swoją metodę. InProgress służy Ci profesjonalną pomocą.